HF Serwer [FFA] : 83.1.164.115:27021

Have Fun !

#1 2009-03-22 23:47:46

Spectre

Administrator

status gork@aqq.eu
1553405
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-03-15
Posty: 33
Punktów :   

AMX - czyli pare przydatnych komend

Nie wszyscy muszą znać perfekcyjnie komendy amx, ba przy pełnych uprawnieniach jest ich ponad 100, jednak wypada znać kilka podstawowych ułatwiających pracę.

amx_last - po wpisaniu w konsoli, wyświetli nam ona kilka ostatnich osób które wylogowały się z serwera. Rzecz jasna wraz z ich Steam ID. Co może być przydatne gdy ktoś ucieknie nim wpiszemy "status".

amx_addban - komenda do banowania ludzi którzy już wyszli z serwera. Doskonale współpracuje z "amx_last". Używa się jej jednak nieco inaczej niż amx_ban.

amx_addban <authid or ip> <minutes> [reason]

authid to nie to samo co userid używane przy komendzie amx_ban. Chcąc zbanować Steam ID za pomocą tej komendy, kopiujemy Steam ID bez części "STEAM_"

Przykład: Gracz o steam ID; STEAM_a:b:abcabcabc używał WH, klął i TKował po czym uciekł z serwera.

Wpisujemy w konsoli: amx_addban "a:b:abcabcabc" "0" "WH/brak kultury/TK"

amx_leave - komenda służąca do kickowania wszystkich po za określona grupą. Raczej nie znajduje zastosowania na serwerach ogólnodostępnych.
Przykład: amx_leave "[-HF-]"
kicka dostaną wszyscy gracze nie posiadający tagu.

amx_pause - wpisanie w konsoli tej komendy powoduje pauzę w rozgrywce. W skrócie, wszyscy gracze, czas mapy, licznik bomby itp. zostają zamrożone. Raczej nie zaleca się stosowania tej komendy na serwerze for all. Wpisanie ponowne tej komendy spowoduje wznowienie rozgrywki.

amx_nick - komenda ta służy do zmiany nicku gracza. Wpisujemy ją rzecz jasna w konsolę.
Przykład: amx_nick "stary_nick" "nowy_nick"
Uwagi: Nie działają spacje. Stary nick nie musi być pełny, wystarczy aby był pierwsze litery nicku których nie ma inny gracz. Nie zaleca się stosowania wobec graczy puki na prawdę na to nie zasługują. Mimo wszystko jest to dość inwazyjna komenda.

amx_unban - potrafi być całkiem przydatną komendą gdy w trakcie wykonywania pracy ktoś się "pieprznie". Wpisujemy rzecz jasna w konsolę, następnie w cudzysłowie wpisujemy "authid". W skrócie, działa podobnie do komend typu "amx_ban i amx_addban.

amx_ban - banowanie gracza obecnego na serwerze, podstawowa komenda, ale skoro pisałem o amx_addban, to napiszę też o tej. Działają niemal identycznie z tą różnicą że gracza banujemy nie po "authid" a po "userid".
Przykład: amx_ban "Steam_a:b:abcabcabc" "liczba" "powód"

Z czasem będzie się pojawiało więcej wartych uwagi komend, jeśli macie uwagi piszcie.

Pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
atmax posi truck polecane postacie league of legens Gdzie jest koszulka jesbeara podziękowania dla babci za wychowanie windows 7 charakterystyka